Nytt Studentparlament!

Nytt Studentparlament!

Bilder av SP 2016 - 5

Resultatene fra årets studentvalg er klare  :-) 

Det nye studentparlamentet starter sin virkeperiode 1. januar 2018 og sitter frem til 31. desember.

Gratulerer til alle som er valgt, disse har en viktig jobb foran seg det neste året.

På noen fakultet og avdeling vil man se at det er forskjell på rekkefølgen over hvem som er faste og hvem som er vararepresentanter. Bakgrunnen for dette er at UiA har kjønnsbalanse på alle sine verv, slik at det alltid er den mannen og kvinnen med mest stemmer som blir faste representanter og den mannen og kvinnen med nest mest stemmer som blir vararepresentanter. I Studentparlamentet er det kun antall stemmer som bestemmer rekkefølgen.

I tillegg vil man se at det er noen navn som kun figurerer på listen over fakultetsstyret/avdelingsstyret eller Studentparlamentet, disse har kun stilt til det ene valget.

Dette er representantene i Studentparlamentet og fakultets-/avdelingsstyrene for året 2018:

Fakultetet for Kunstfag / Faculty of Fine Arts

Fakultetsstyret / The faculty board                                                                 

1.faste: Philip van Eck

2.faste: Maria Elise Thorkildsen

1.vara: Anne Jasmine Hegna Deliler

2.vara: Adrian Eidhamar Mcallister

 

Studentparlamentet/ The Student Parliament

1.faste: Jacob Leirvik

2.faste:

1.vara:

2.vara:

 

Fakultet for Teknologi og realfag/ Faculty of Engineering and science

Fakultetstyret

1.faste: Rebekka Ø. Blom

2.faste: Anders R. Olsen

1.vara: Kamilla Marie Ommundsen

2.vara: Kim Richard H. Klem

 

Studentparlamentet

1.faste: Julie Eide

2.faste: Rebekka Ø. Blom

3.faste: Anders R. Olsen

4.faste: Joakim Rødland

1.vara: Kamilla Maria Ommundsen

2.vara: Kim Richard H. Klem

3.vara: Randi B. Jensen

4.vara: Raja B. Bakhat

 

Handelshøyskolen/Faculty of Business and Law

Fakultetsstyret

1.faste: Kristina Ågedal

2.faste: Christian Ottesen

1.vara: Evine Amalie Skoglund

2.vara: Cecilie Larsen

 

Studentparlamentet

1.faste: Henny Kristine S. Gaarder

2.faste: Kristina Ågedal

3.faste: Solveig V. Hofseth

4.faste: Evine Amalie Skoglund

1.vara: Roar F. Skotte

2.vara: Carl Fredrik Engedal

3.vara: Cecilie Larsen

4.vara: Vilde Sofie D. Halden

 

 

Avdeling for lærerutdanning/ The Teacher Education Unit

Avdelingsstyret

1.faste: Pernille K. Rist-Christensen

2.faste: Kjetil T. Hansen

3.faste: Magnus Mathisen

1.vara: Christoffer H. Paulshus

2.vara: Jens Aldo C. Nilsen

3.vara:

 

Studentparlamentet

1.faste: Silje Hansen Overvåg

2.faste: Pernille K. Rist- Christensen

3.faste: Egil Tveit

4.faste: Ragnar Glendrange

1.vara: Thea Litschi

2.vara: Magnus Mathisen

3.vara: Christoffer H. Paulshus

4.vara: Jens Aldo C. Nilsen

 

Helse- og idrettsvitenskap/ Faculty of Health and Sport Sciences

Fakultetsstyret

1.faste: Elena Therese Nyborg

2.faste: Olav Vang

1.vara: Kathrine Torgersen

2.vara: Per Thomas Byrkjedal

 

Studentparlamentet

1.faste: Elena Therese Nyborg

2.faste: Marte S. Fevang

3.faste: Per Thomas Byrkjedal

4.faste: Kathrine Torgersen

1.vara: Ann-Charlott B. Vik

2.vara: Nin Ingelin Festvåg

3.vara:

4.vara:

 

Humaniora og pedagogikk/Faculty of Humanities and Education

Fakultetsstyret

1.faste: Ingrid Larsen Dihle

2.faste: Thorstein Johannessen

1.vara: Kristine Bach Rygnestad

2.vara: Rolf Bjarne Larsen

 

Studentparlamentet

1.faste: Ingrid Larsen Dihle

2.faste: Victoria Østerberg

3.faste: Severine Jarnes

4.faste: Thorstein Johannessen

1.vara: Thomas Johnsen

2.vara: Emil Henningsmoen

3.vara: Rolf Bjarne Larsen

4.vara:

 

Samfunnsvitenskap/Faculty of Social Sciences

Fakultetsstyret

1.faste: Andreas Gravdahl

2.faste: Terese Birkeland

1.vara: Benjamin Andreas Vraspillai

2.vara: Linda-Marie Leirpoll

 

Studentparlamentet

1.faste: Mathilde Tomine Eriksdatter Giske

2.faste: Andreas Gravdahl

3.faste: Victor Andrè Larsson

1.vara: Terese Birkeland

2.vara: Benjamin Andreas Vraspillai

3.vara:  Simen Berge Børnes

 

 

No comments